Przemysłowe worki filtracyjne

Filtracja cieczy, pyłów i powietrza to niezwykle istotny element funkcjonowania wielu zakładów przemysłowych. Odpowiednie przeprowadzanie tego procesu jest niezbędne nie tylko ze względów na jakość produkcji czy przetwórstwa, ale również jako element przepisów BHP. Dzięki nowym technologiom możliwości filtracyjne stoją obecnie na bardzo wysokim poziomie. Urządzenia do filtracji wymagają wykorzystania w nich odpowiednich worków filtracyjnych, mat czy filtrów. Dostępne na rynku przemysłowe worki filtracyjne występują w różnych wariantach i przeznaczone są do różnego typu filtracji.

Rodzaje worków filtracyjnych

Przemysłowe worki filtracyjne można podzielić na dwa podstawowe rodzaje. Różnią się one tym do jakiego rodzaju zanieczyszczeń są przeznaczone. Wyróżniamy:

  • Worki do odciągów – wykorzystywane przy filtracji pyłów w stolarniach, młynach i innych miejscach o wysokim zanieczyszczeniu pyłami. Odciągowe worki wykonane są z folii, włókniny poliestrowej, materiału brezentowego, meta-aramidu, PPS, poliimidu, polipropylenu (PP), poliakrynolonitrylu (PAN), poliamidu czy PTFE. Przemysłowe worki filtracyjne do odciągów występują jako worki górne oraz dolne (zbiorcze);

  • Worki filtracyjne do cieczy – wykonywane z siatki nylonowej NMO, włókniny poliestrowej PE czy włókniny polipropylenowej PO.

przemysłowe worki filtracyjne

Worki filtracyjne przemysłowe na zamówienie

Aby zapewnić maksymalne dopasowanie worka filtracyjnego do urządzenia warto zdecydować się na zakup worka wykonanego na wymiar. Po podaniu wszystkich niezbędnych wymiarów producent wykona dla nas produkt, który będzie doskonale pasował do posiadanego urządzenia. Zapewni to pełną szczelność, a co za tym idzie świetne właściwości filtracyjne.

Producent przemysłowych worków filtracyjnych

Techniczne24 oferuje wysokiej klasy worki filtracyjne oraz inne materiały do filtracji cieczy i pyłów. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty wykonywane w Polsce – nasze worki szyjemy samodzielnie, dzięki czemu oferujemy możliwość wykonania przemysłowych worków filtracyjnych na wymiar. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą worków filtracyjnych.

Shopping Cart
Scroll to Top