Worki odpylające

Sklep techniczne24 od kilku lat oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów przeznaczonych do odciągów i systemów odpylania. Naszym głównym produktem, obok opasek zaciskowych i worków na odpady, są worki odpylające.

Filtrowanie powietrza z pyłów

Worki odpylające do odciągów trocin służą do filtrowania zanieczyszczonego pyłami powietrza. W klasycznych odpylaczach są umieszczone w górnej części urządzenia. Worki odpylające mają za zadanie oddzielić pyły i wypuścić jak najdokładniej odfiltrowane powietrze z powrotem do pomieszczenia. Poza workiem odpylającym odciąg jest również wyposażony w worek na odpady. Worki odpadowe również znajdą Państwo w naszym sklepie.

Worki odpylające z włókniny poliestrowej

worki filtracyjne producentWorek odpylający do odciągu trocin jest standardowo wykonywany w włókniny poliestrowej. W zależności od rodzaju filtrowanych pyłów, w odpylaczach stanowiskowych stosuje się włókninę o gramaturze od 350 do 450 g/m2. Pozwala to na dopasowanie gramatury materiału np. do pyłu z drewna litego lub płyt meblowych i MDF. Im wyższa gramatura materiału stosowanego do produkcji worka odpylającego tym wyższa dokładność filtracji. Wraz ze wzrostem gramatury worka odpylającego spada również wydajność urządzenia.

Wszystkie worki odpylające dostępne w sklepie Techniczne24 są wykonywane z dedykowanych włóknin filtracyjnych. Wszystkie wykonywane przez nas worki odpylające są szyte z materiałów jednostronnie kalandrowanych, dzięki czemu filtrowane pyły od wewnętrznej strony worka odpylającego wolniej wnikają w strukturę materiału przedłużając żywotność worków odpylających.

Włókniny z włóknami stalowo-węglowymi

worki do odciągów wiórNasze włókniny filtracyjne stosowane w workach odpylających są również wykończone włóknami stalowo-węglowymi, które w połączeniu z uziemionym odciągiem zapewniają antystatyczność materiału filtracyjnego co zmniejsza ryzyko pożaru.

Każdy worek odpylający jest wykonywany z najwyższą starannością. W standardzie worki odpylające są wyposażone w czterocentymetrowy kanał na opaskę zaciskową (pasuje do opasek zaciskowych naszej produkcji) oraz zawieszkę do podwieszenia. Wykonujemy również worki odpylające z kieszonką na pręt.

Worki odpylające o zwiększonej powierzchni filtracyjnej

W asortymencie sklepu Techniczne24 znajdą również Państwo worki odpylające o zwiększonej powierzchni filtracyjnej. Dzięki zastosowaniu dodatkowych odnóg mamy możliwość zwiększenia powierzchni filtracyjnej worka odpylającego o około 60% co znacząco poprawia dokładność filtracji przy jednoczesnej optymalizacji wydajności urządzenia odpylającego.

Worki odpylające do Schuko i Nestro

Techniczne24 oferuje również worki odpylające do dużych urządzeń marek Schuko i Nestro. Worki odpylające do Schuko i Nestro są dostępne w naszym sklepie w standardowych wymiarach. Na specjalne życzenie klienta produkujemy również worki odpylające według wzorów oraz na podstawie sprecyzowanych wymiarów.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu Techniczne24, a zwłaszcza z ofertą worków odpylających.

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z naszym zespołem, który chętnie pomoże w wyborze worków odpylających i odpowie na wszelkie pytania dotyczące worków odpylających.

Shopping Cart
Scroll to Top